Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herb
Gmina
Gorzkowice
Logo tłumacza migowego
01 sty2018

Informujemy, że za zgodą Ministra Cyfryzacji w Urzędzie Gminy Gorzkowice został uruchomiony Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych, gdzie każda osoba posiadająca konto na platformie ePUAP może dokonać weryfikacji tożsamości i rozpocząć korzystanie z publicznych e-usług.

Uruchomienie punktu ma na celu popularyzację dostępności do e-usług  oraz upowszechnienie Profilu Zaufanego jako narzędzia warunkującego dostępność do e-usług świadczonych przez podmioty publiczne.

Profil Zaufany ePUAP to darmowy, mobilny podpis elektroniczny do kontaktu z administracją - to odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego, weryfikowanego certyfikatem kwalifikowanym. Działa on podobnie jak odręczny podpis - identyfikuje osobę, która ten profil wykorzystuje. Wykorzystując Profil Zaufany klient może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną bez konieczności osobistego udania się do Urzędu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca (np. złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus”). Ponadto za pomocą Profilu Zaufanego możemy uwierzytelnić się m.in. w portalach: Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEiDG), Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), konsultacje.gov.pl, Emp@tia.

Aby utworzyć profil zaufany ePUAP należy:

1. Założyć konto na stronie www.epuap.gov.pl.

2.Wypełnić i wysłać wniosek o potwierdzenie Profilu Zaufanego ePUAP w postaci elektronicznej.
3. W okresie do 14 dni od daty przesłania wniosku, zgłosić się do Punktu Potwierdzającego (np. do Urzędu Gminy Gorzkowice, sekretariat) w celu potwierdzenia Profilu Zaufanego ePUAP.

4. Punkt Potwierdzający stwierdza tożsamość osoby wnioskującej na podstawie dowodu osobistego albo paszportu. Potwierdzenie tożsamości zajmuje zwykle nie więcej, niż kilka lub kilkanaście minut.

Uwaga: Jeżeli w okresie 14 dni od daty złożenia wniosku osoba wnioskująca nie zgłosi się do punktu potwierdzającego w celu potwierdzenia profilu zaufanego ePUAP, wniosek ten uważa się za bezskuteczny.

Profil Zaufany potwierdza się na okres 3 lat i jego ważność może być ponownie przedłużana na taki sam okres.

Serdecznie zapraszamy do zakładania Profilu Zaufanego ePUAP.

Szczegółowe informacje dotyczące platformy ePUAP oraz Profilu Zaufanego można znaleźć na stronie www.epuap.gov.pl

 

Wpisany przez: DO

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia