Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
20 lip2016

Sekcja Żuchowice PZHGP powstała w 2006 roku po  odłączeniu się części hodowców z sekcji Gorzkowice, która  przeszła do oddziału Piotrków Tryb. Hodowcy, którzy się odłączyli od sekcji Gorzkowice pozostali w oddziale Radomsko.

Założycielami sekcji Żuchowice są Orlik Artur pełniący funkcję prezesa, Górka Sławomir pełniący funkcję skarbnika, Górka Łukasz obecnie sekretarz sekcji oraz hodowcy: Gałązka Jan i Adam, Madaliński Zbigniew, Strzelecki Mirosław, Famulski Krystian, Bieliński Józef, Grzejszczak Jan, Tokarski Mirosław, Marcinkowski Emil, Szulc Michał oraz hodowcy którzy wstąpili do sekcji później.

Obecnie sekcja liczy 20 hodowców należy do oddziału Radomsko, który liczy 185 hodowców i jest najsilniejszym oddziałem okręgu Piotrków Tryb. liczącym 5 oddziałów. Sekcja Żuchowowice bierze udział we wszystkich lotach zaplanowanych przez oddział Radomsko.
 
Mistrzami sekcji w 2014 toku zostali:

Loty gołębi dorosłych:

  • Mistrz- Tokarski Mirosław
  • I v-ce Mistrz- Gałązka |Jan i Adam
  • II v-ce Mistrz- Olejnik Zbigniew

Loty gołębi młodych:

  • Mistrz- Olejnik Zbigniew
  • I v-ce Mistrz- Szulc Michał
  • II v-ce  Mistrz- Tokarski Mirosław

Hodowca lotujący w naszej sekcji kolega - Owczarek Grzegorz w 2012r. zdobył tytuł mistrza Polski w kat. C.

W 2014r. po raz pierwszy zorganizowaliśmy lot o puchar wójta gminy Gorzkowice. Lot odbył się 01.06.2014 roku z  miejscowości Burg. Średnia odległość z tego lotu wynosiła 546 km. W locie wzięło udział 12 hodowców, na lot wystawiono 339 gołębi.

Współzawodnictwo polegało na uzyskaniu najlepszej serii 5 gołębi z 10, które każdy hodowca wystawił na ten lot. Wygrał Szulc Michał zdobywając 5 konkursów i uzyskując 263.01 punktów.

Rok 2014 jest dziewiątym sezonem działalności sekcji Żuchowice, za rok tj. w 2015 roku  będziemy obchodzić dziesięciolecie sekcji i po raz drugi chcemy zorganizować lot o puchar Wójta Gminy Gorzkowice może z dalszej odległości.
 
Z gołębiarskim pozdrowieniem „Dobry Lot”
Orlik Artur

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia