Gmina
Gorzkowice
Logo tłumacza migowego
09 maj2024

W dniu 08.05.2024 r. na stadionie sportowym w Ręcznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Piotrkowskiego Szkół Podstawowych w Festiwalu Sztafet. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach. Nasi chłopcy w kategorii Igrzyska Dzieci w sztafecie 4x100 m zajęli II miejsce (Jakub Skrobek, Szymon Adamczyk, Maciej Sikora i Oliwier Magiera). Sztafeta Szwedzka chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci również zajęła II miejsce (Bartosz Kabziński, Oskar Kordyzon, Maciej Sikora i Jan Zieliński). Nasze uczennice w Sztafecie Olimpijskiej w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej zajęły III miejsce (Maja Mirek, Lena Skrobek, Zuzanna Wojdalska i Amelia Orlik). Sztafeta 4x100 m dziewcząt W kategorii Igrzyska Dzieci zajęła III miejsce (Emilia Stelmaszczyk, Antonina Rumik, Joanna Krawczyk i Nadia Matuszczyk). Na III miejscu rywalizację zakończyła także nasza Sztafeta Olimpijska Chłopów w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (Dominik Remisz, Kacper Klęska, Adam Trzebiński i Przemysław Marusiński). Pozostałe nasze sztafety zajmowały IV miejsca w swoich kategoriach. Szkołę naszą reprezentowali także: Nikola Palej, Anna Korzela, Kornelia Wieńczek, Sabina Zawada, Maja Sadura, Nikola Kubicka, Amelia Gwóźdź, Oliwier Ryszka, Szymon Karpiński, Dawid Jabłecki i Adam Dąbrowski. Pamiątkowe puchary i dyplomy wręczyli wszystkim zawodnikom Starosta Powiatu Piotrkowskiego Pan Piotr Łączny i Wójt Gminy Ręczno Pan Kamil Ślusarczyk.