Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herb
Gmina
Gorzkowice
Logo tłumacza migowego
13 cze2024

Urząd Gminy Gorzkowice realizując obowiązki wynikające z przepisów prawa informuje o zbliżających się kontrolach w następujących miejscowościach.

17 czerwiec – Żuchowice

18 – 19 czerwiec – Grabostów

20 – 21 czerwiec – Kol. Żuchowice

Co będziemy sprawdzać?

- ważną umowę na wywóz nieczystości ciekłych,

- faktury za powyższe usługi,

- w przypadku braku powyższych dokumentów instrukcję eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków.

Przypominamy, iż zgodnie z obowiązującym prawem na terenie Gminy Gorzkowice właściciele/zarządcy nieruchomości są zobowiązani do opróżniania zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków w sposób systematyczny gwarantujący zachowanie czystości        i porządku na terenie nieruchomości nie dopuszczając do przepełnienia zbiorników z nieczystościami ciekłymi lecz nie rzadziej niż:

- raz na pół roku w przypadku właścicieli nieruchomości posiadających zbiorniki bezodpływowe,

- w przypadku pozbywania się nieczystości ciekłych z instalacji przydomowych oczyszczalni ścieków, powinno odbywać się z częstotliwością uzależnioną od instrukcji eksploatacji, objętości osadnika.


WAŻNE:

Za utrudnianie przeprowadzenia kontroli, w tym odmowę okazania umowy bądź rachunków za regularny wywóz nieczystości ciekłych, grozi mandat w wysokości 500 złotych. Sprawa może również trafić do sądu i wtedy kara może wynieść nawet 5 tys. złotych.

Przeprowadzone kontrole mogą również skutkować karą za niepodłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej w miejscach, gdzie ona istnieje. Zgodnie z art. 5 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel nieruchomości ma bowiem obowiązek przyłączenia jej do istniejącej sieci kanalizacyjnej. 

Wpisany przez: KP

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia