Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
30 wrz 2016

 

Dnia 30 września 2016r. obchodzony jest VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To dzień symboliczny, który ma na celu zachęcić wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

W Szkole Podstawowej w Krzemieniewicach obchody tego dnia prowadzone były wspólnie z WMTDay 2016. Poprzedzone były tygodniowymi przygotowaniami, które miały charakter zabaw matematycznych: „Hasło dnia”, „ Marmur”, „ Królowa skakanki”. Uczniowie wzajemnie sprawdzali swoją znajomość tabliczki mnożenia. W piątek odbyła się ceremonia otwarcia VI ŚwDTM, a następnie przeprowadzone zostały egzaminy w klasach IV-VI. Najlepsi uczniowie otrzymali tytuł Experta Tabliczki Mnożenia, certyfikaty oraz drobne upominki.

Taki dzień pokazuje, jak bardzo ważna i przydatna jest umiejętność posługiwania się tabliczką mnożenia nie tylko na lekcjach matematyki, ale także w codziennym życiu.  

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia