Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
07 paź 2016

6 października 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzemieniewicach wybrali się na wycieczkę do Łodzi na największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego. Cała ekspozycja składa się z kilku milionów klocków i zajmuje 1700 metrów kwadratowych. Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne - zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Niezwykłe wrażenia zapewniają makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromne wesołe miasteczko. Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie przedstawiające sceny z filmów „Avatar” i „Indiana Jones”, kompleks starożytnego Forum Romanum, ogromne lotnisko z modelami samolotów z I i II wojny światowej czy mozaiki wykonane z klocków Lego przedstawiające znanych ludzi.
Figura Roberta Lewandowskiego powstała z 70 tysięcy klocków w skali 1:1.
Figura Marcina Gortata w skali 1:1 składa się ze 120 tys. klocków.
Titanica zbudowano z 500 tys. klocków w skali 1:25. Budowla ma 11 metrów długości i blisko 3 metry wysokości. Makieta Titanica powstała z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów.
Hitem Wystawy jest imponująca kolekcja Star Wars, a wśród ponad 50 eksponatów perła Wystawy - dwumetrowy Star Destroyer zbudowany z kilkudziesięciu tysięcy klocków LEGO.

Na specjalnie wydzielonej powierzchni w strefie do zabaw Duplo ustawiono stoliki, przy których można bawić się klockami Lego. Dalej wyodrębniono przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków. Dzieci, które własnoręcznie wybudowały pojazdy, mogły je przetestować na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych. Nie tylko dla maluchów przeznaczona jest ściana „do pisania klockami” tzw. Brick Wall. Dodatkową atrakcją są filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego. Filmy te można zobaczyć w edukacyjnym kinie.

Uczniowie świetnie się bawili, bo to miejsce dostarcza wiele atrakcji.


 


 


 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia