Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
11 paź 2016

Dnia 8 października 2016r. minęła 106 rocznica śmierci Marii Konopnickiej. Ta wielka pisarka i poetka jest patronka Szkoły Podstawowej w Krzemieniewicach od 12 lat. W związku z powyższym faktem w szkole przeprowadzono zajęcia poświęcone życiu i twórczości poetki. Uczniowie czytali fragmenty prozy oraz recytowali wiersze, a także przygotowali gazetki.
Poetka mówiła: „ Nie przychodzę ani uczyć dzieci, ani też ich bawić. Przychodzę śpiewać z nimi”. To jej „śpiewanie” to wiersze nastawione na odczucia i przeżywanie. W swoich utworach dużo miejsca poświęciła dzieciom, polskiej wsi, przyrodzie ojczystej i dlatego są tak bliskie każdemu Polakowi.
Akcja została przeprowadzona we współpracy z nauczycielem polonistą i biblioteką szkolną. Jej celem było upowszechnianie czytelnictwa i popularyzowanie twórczości Marii Konopnickiej wśród dzieci i młodzieży.


 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia