Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
13 paź 2016

13 października 2016r. to pamiętna data dla pierwszoklasistów uczących się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzemieniewicach. W tym dniu odbyło się bowiem ich uroczyste ślubowanie.

Na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk, Dyrektor APO Zdzisława Szulc, ks. proboszcz Jan Antoniak, Dyrektor Szkoły Elżbieta Włodarczyk, nauczyciele emeryci, Grono Pedagogiczne, pracownicy szkoły, uczniowie oraz rodzice.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego się już w szkole nauczyli. Dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni, p. Olgi Kuśmierczyk-Kalecińskej. Po sprawdzianie umiejętności uczniów nastąpiła najważniejsza chwila – uroczyste ślubowanie i pasowanie. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków ufundowanych przez Pana Wójta oraz rodziców. Była też chwila na pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek dla uczniów klasy I.
W tym dniu nie mogliśmy również zapomnieć o Dniu Edukacji Narodowej - święcie szkoły. Uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego przygotowali humorystyczną część artystyczną dedykowaną nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom. Miłym akcentem były kwiaty, które Pan Wójt złożył na ręce Pani Dyrektor wraz z życzeniami dla wszystkich, których święto obchodzimy w październiku.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia