Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
07 lut 2019

„Internet jest wspaniałym źródłem informacji, narzędziem do nauki i oknem na świat. Korzystać z niego należy jednak w sposób świadomy i bezpieczny”.

Działajmy razem”pod takim hasłem obchodzimy 5 lutego 2019r. Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to 15 edycja tego wydarzenia w Polsce. Ta niezwykła inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta..

W tym roku, przez hasło „Działajmy razem!”, organizatorzy DBI zwracają szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów, decydentów, dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online. Podkreślają, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.

SP Krzemieniewice również wzięła udział w tym wydarzeniu.
Uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji nt. bezpieczeństwa w Internecie oraz obejrzeli filmy „Stop cyberprzemocy”, Lekcja bezpieczeństwa’. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny ” Bezpieczny Internet”.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia