Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
19 lis 2019

5 XI radośnie obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Podczas zajęć dzieci wykonywały zadania związane z bajkami, rozwiązywały zagadki, układały historyjki, rozpoznawały postacie, rekwizyty i tytuły bajek z których pochodzą, kolorowały wybranych bohaterów znanych bajek. Dzień ten jest również doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

Dzieci z grup: Motylki, Słoneczka i Żabki w tym dniu pojechały do Bełchatowa do Sali Giganty Mocy na bajkę „ Cudowna Lampa Aladyna” w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte. Była to bajka pełna ciepła, pogody i magii. W przedstawieniu dzieci usłyszały wspaniałe piosenki, zachwyciły się niezwykle barwną scenografią średniowiecznego Bagdadu. Ogromne wrażenie na przedszkolakach wywarła gra świateł i dym towarzyszące wyłanianiu się Dżina z cudownej magicznej lampy. Dzień Postaci z Bajek dostarczył wszystkim dzieciom wiele pozytywnych emocji.

Wpisany przez: DO

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia