Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
10 wrz 2020

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Łodzi zaprasza do udziału w Konkursie "Pamiętajmy o ogrodach", którego celem jest popularyzowanie ogrodów jako przestrzeni powiększającej bioróżnorodność ekosystemów roślinnych Polski i zwiększającej ilość pożytków pszczelich, szczególnie w okresach poza kwitnieniem głównych pożytków typu rzepak, akacja czy lipa.

Ogród przydomowy to wspaniała przestrzeń do wysiewania roślin miododajnych, które nie tylko pięknie kwitną i mogą stać się prawdziwą ozdobą kwietnych ogródków, ale posiadają często zastosowanie w ziołolecznictwie, kosmetyce czy w kuchni.

Tradycyjny ogródek przydomowy charakteryzował się dużą różnorodnością gatunkową występujących w nim roślin, które kwitły od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Był to prawdziwy raj dla pszczół!  W dobie ogromnych monokultur uprawowych w rolnictwie, zanikania łąk i pastwisk, przydomowe ogrody mogą stać się bardzo ważną przestrzenią w walce o zachowanie bioróżnorodności ekosystemów roślinny w naszym regionie, przestrzenią zwiększającą bazę pożytkową dla pszczół. 

ZASADY KONKURSU

W konkursie może wziąć udział każdy, kto do 30 września 2020 roku prześle, na adres Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Łodzi, materiał zdjęciowy (około 10 fotografii) uprawianego przez siebie ogrodu kwiatowego, wraz z krótkim opisem rosnących w nim roślin przyjaznych pszczołom. Ważne jest udokumentowanie, że rośliny rosnące w ogrodzie od czerwca do września obficie kwitną stwarzając przestrzeń przyjazną pszczołom.

WZP w Łodzi
90-130 Łódź
ul. Narutowicza 59
e-mail: biuro@wzp-lodz.nazw.pl

Zdjęcia przyjmowane będą drogą mailową lub nagrane na płytę CD.
Każdy wysyłający zgłoszenie musi dołączyć zdanie o tym, że zgadza się na ewentualną publikację swojego tekstu i materiału zdjęciowego.
Bliższe informacje w biurze WZP w Łodzi – tel 42 678 92 74.

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa dostępne na stronie internetowej i Faceebook PZP oraz WZP w Łodzi.

Konkurs objęty jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Grzegorza Schreibera i prezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego Pana Tadeusza Dylona.

Więcej informacji na stronie   http://wzp-lodz.com.pl 

Źródło: http://www.wfosigw.lodz.pl/wojewodzki-zwiazek-pszczelarzy-w-lodzi-zaprasza-do-udzialu-w-konkursie-pamietajmy-o-ogrodach,49,2458.html

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia