Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
22 paź 2020

Od 4 listopada ZUS uruchamia e-wizyty

Od 4 listopada możliwe będzie załatwianie spraw w ZUS bez wychodzenia z domu.

Do tej pory e-wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych za pośrednictwem wyposażonego w kamerę urządzenia (komputer, laptop, tablet, smartfon) mogły się odbywać w siedmiu oddziałach ZUS – w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Wkrótce taką możliwość otrzymają klienci w pozostałych regionach Polski. W Łódzkiem e-wizyty w ZUS ruszają od 4 listopada.

Na e-wizytę w ZUS można się umówić tylko w tej placówce, która jest dla nas właściwa ze względu na miejsce zamieszkania. Jeśli klient jest płatnikiem składek umawia się na e-wizytę w ZUS właściwym ze względu na adres swojej firmy.

Na e-wizytę można się umówić po wcześniejszej rezerwacji terminu. Trzeba wówczas podać swoje dane, wybrać dzień i godzinę (dni robocze w godz. 9.00-14.30) i określić temat spotkania.

ZUS w postaci filmiku zamieszczonego na YouTube instruuje klientów, jak umówić e-wizytę. Oprócz odpowiedniego przygotowania miejsca, w którym odbywać się będzie rozmowa na odległość, podczas e-wizyty warto mieć przed sobą dowód osobisty. Może być potrzebny przy rozpatrywaniu konkretnych, indywidualnych spraw.

Wpisany przez: K K

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia