Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
20 sty 2021

Podziękowania dla  ratowników  medycznych

W dniu dzisiejszym wójt gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk i przewodnicząca Rady Gminy Gorzkowice Aneta Karbowiak spotkali się z ratownikami medycznymi ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzkowicach.

Od 1 września 2020r. zadania państwowego ratownictwa medycznego na obszarze powiatu piotrkowskiego i bełchatowskiego są realizowane przez Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi. W chwili obecnej na podstacji w Gorzkowicach pracuje 9 ratowników medycznych. Obsady dyżurowe są dwu lub trzyosobowe.

Stacja w Gorzkowicach (oznaczenie systemowe to E01 112) od grudnia ubiegłego roku wzbogaciła się o nowy ambulans. Jest w kolorze żółtym, wedle nowych wytycznych mówiących o ujednoliceniu kolorystyki wszystkich ambulansów pogotowia ratunkowego na terenie całego kraju do 2028r.

Wójt gminy wraz z przewodniczącą Rady Gminy dokonali oględzin ambulansu. Pan Mirosław Krasoń – ratownik medyczny omówił wyposażenie samochodu, w skład którego wchodzą: nosze, defibrylator (wykonanie defibrylacji, kardiowersji, zapisu ekg i możliwość jego transmisji do pracowni hemodynamiki w podejrzeniu zawału mięśnia sercowego, monitorowania saturacji, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi), respirator (prowadzenie oddechu zastępczego u pacjenta lub konieczność jego wspomagania), urządzenie do masażu klatki piersiowej - wykorzystywane w zatrzymaniu krążenia oraz inny drobniejszy sprzęt i leki, wymagane przy kontraktacji z NFZ, na świadczenie usług w zakresie ratownictwa medycznego.

Działalność ratownictwa medycznego to szlachetna misja, która wiąże się z odwagą i dbałością o najwyższe standardy wykonywania tego trudnego zawodu. Ratownicy każdego dnia pomagają chorym, poszkodowanym w wypadkach, ratują ludzie życie. Zawsze są pierwsi na miejscu zdarzenia i odgrywają najważniejszą rolę w momencie, gdy zdrowie lub życie jest zagrożone. To ogromna odpowiedzialność, dlatego praca ratowników medycznych to nie tylko wiedza, doświadczenie i umiejętność profesjonalnego zachowania nawet w ekstremalnych warunkach, ale również ogromne zaangażowanie i serce. 

Wójt wraz z przewodniczącą rady podziękowali ratownikom za pełną poświęcenia pracę i ofiarną służbę drugiemu człowiekowi. W tych trudnych czasach medycy wykonują swoje obowiązki z narażeniem zdrowia własnego i swoich bliskich.

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia