Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
22 lut 2021

Kompostownik za mniejsze rachunki

Wójt gminy Gorzkowice informuje, że w dniu 3 lutego 2021 r.  Rada Gminy Gorzkowice podjęła uchwałę w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości kompostujących bioodpady w kompostowniku przydomowym, zgodnie z obwiązującym porządkiem prawnym akt prawa miejscowego wchodzi w życie ( zaczyna obowiązywać) po upływie 14 dni od daty publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

W związku z tym, że do dziś dokument ten nie został opublikowany, zwolnienie z części opłaty w wysokości 2 zł od mieszkańca na miesiąc, może zostać naliczane dopiero od miesiąca kwietnia.

Nowe druki deklaracji, uprawniające do skorzystania z ulgi, będą wydawane w połowie marca, bezpośrednio po ich uprawomocnieniu.

Szczegółowe informacje w tym zakresie pojawią się na stronie internetowej urzędu, gdzie zostanie zamieszczony również druk deklaracji.

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia