Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
18 cze 2022

Piknik z Produktem Polskim w Gorzkowicach

W dniu dzisiejszym, 18 czerwca 2022 r. na terenie Domu Kultury w Gorzkowicach odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM podczas, którego rozstrzygnięto konkurs kulinarny „Bitwa Regionów” dla powiatu piotrkowskiego, którego organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu dostojnych gości, m.in. Pan Robert Telus - Poseł na Sejm RP Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pani Katarzyna Miśkiewicz Kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Piotrkowie Trybunalskim, Pani Barbara Zimna Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Piotrkowie Trybunalskim,  Pan Janusz Ciesielski Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT Łódź, Pan Marek Sarwa Zastępca Dyrektora KOWR OT Łódź, Pan Alojzy Włodarczyk Wójt Gminy Gorzkowice oraz Pani Małgorzata Gadecka Dyrektor Biblioteki Publicznej i Domu Kultury Gminy Gorzkowice.

W konkursie rywalizowało kilkanaście Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu piotrkowskiego z województwa łódzkiego. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł.

Naszą Gminę reprezentowało KGW Sobakówek, za co serdecznie dziękujemy. Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw.

Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z animatorami, w tym malowanie twarzy oraz konkursy plastyczne, muzyczne i sportowe.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy dzisiejszym zwycięskim Kołom :)

Wpisany przez: K K

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia