Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
29 cze 2022

Spartakiada HDK – PCK w Ręcznie

W ostatnią sobotę tj. 25 czerwca w Ręcznie odbyła się coroczna Powiatowa Spartakiada honorowych dawców krwi organizowana przez Parafialny klub HDK – PCK Ręczno.  Wśród licznego grona drużyn nie mogło zabraknąć naszego gorzkowickiego klubu HDK – PCK, działającego przy OSP Gorzkowice. Krwiodawcy rywalizowali w takich dyscyplinach jak bieg z jajkiem czy rzut podkową. Po raz pierwszy w konkurencjach sportowych rywalizowały też dzieci w ramach minispartakiady.

Podsumowując Klub HDK – PCK Gorzkowice zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując tylko klubowi “Ognioodporni” Wola Krzysztoporska. 3 miejsce przypadło klubowi     z Piotrkowa Trybunalskiego.

Puchary i nagrody wręczali Członek Zarządu Powiatu Piotrkowskiego Oskar Kuliński, Pani Halina Ałaszewska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, Ks. Proboszcz Robert Glen oraz gość specjalny tegorocznej spartakiady – Michał Bąkiewicz, który w ubiegłym roku w roli trenera z juniorską reprezentacją Polski siatkarzy zdobył mistrzostwo świata.

Powiatowa spartakiada odbyła się pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka, Wójta Gminy Ręczno Piotra Łysonia oraz Europosła Prof. Marka Belki.

Tekst: Klub HDK – PCK Gorzkowice

Zdjęcia pochodzą z materiałów organizatorów i gorzkowickiego klubu.

 

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia