Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
21 cze 2019

Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci. Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje! W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 19 czerwca 2019 r. Zakończenie było wyjątkowe. W tym dniu żegnaliśmy dzieci, które rozpoczynały edukację jako 3-latki i przeszły cały czteroletni tryb edukacyjny w placówce. Przez te lata śledziliśmy ich postępy, widzieliśmy jak rosły i rozwijały się. Okres przedszkolny jest najważniejszy w rozwoju każdego dziecka. To wtedy uczy się ono, jak prawidłowo funkcjonować w grupie, przyswaja wiedzę, która przyda się nie tylko w przedszkolu, szkole, ale i w codziennym życiu. Bowiem już wtedy na pierwszy plan wychodzą umiejętności czy talenty i zdolności dzieci, a w gestii rodziców i szkoły jest pozostawienie kwestii, jak one będą rozwijane. Wszystkie sześciolatki, które odbyły roczne przygotowanie przedszkolne osiągnęły dojrzałość szkolną i są bardzo dobrze przygotowane do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

Na wstępie uroczystości, po powitaniu przez panią dyrektor Halinę Krakowiak wszystkich dzieci, rodziców i wychowawców, grupy sześciolatków pożegnały przedszkole na czas wakacji. Przedszkolaki w odświętnych strojach wystąpiły przed swoimi rodzicami, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Na zakończenie występu dzieci zatańczyły taniec Polonez. Każdy starszak z rąk wychowawców otrzymał dyplom ukończenia przedszkola oraz za udział w zajęciach dodatkowych i licznych konkursach. Młodszym przedszkolakom zostały wręczone dyplomy ukończenia grupy przedszkolnej. Dzieci otrzymały drobne upominki ufundowane przez rodziców. Pani dyrektor pożegnała starszaków oraz skierowała podziękowania w stronę dzieci, ich rodziców, nauczycieli za miniony rok i wspólnie spędzone chwile w przedszkolu. Życzyła bezpiecznych i udanych wakacji, a wszystkim przyszłym pierwszoklasistom sukcesów w nauce.


 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia